Rockwell Automation ve OSIsoft, BHP Billiton’a Enterprise Historian Çözümü sağlayacak

encompassRockwell Automation ve OSIsoft, dünyanın en yönlü maden şirketi olan BHP Billiton ile şirketin Avustralya’da faaliyet gösteren demir cevheri faaliyetlerinde bir üretim zekası platformu olan Enterprise Historian kurulması için anlaşmaya vardı. Kurulumun 2016 yılının sonunda tamamlanması planlanıyor.

Enterprise Historian Rockwell Automation’ın FactoryTalk Historian Site Edition (SE) yazılımı ve OSIsoft’un PI sistemini kullanacak. Bu ikisinin birleşimi şirketin entegre tedarik zincirindeki maden, demir yolu ve liman faaliyetlerinin gerçek zamanlı olarak takip edilmesini ve tarihsel üretim verisini BHP Billiton’a sağlayacak.

Operatörler de raporlara ve performans parametreleri hakkında fikir verecek trend araçlarına erişim kazanacak. Bu bilgiler ürün değişkenliğinin azaltılması, çalışma ve tedarik zinciri boyunca maliyetlerin azaltılması ve verimliliğin arttırılması fırsatlarının tespit edilmesi için kullanılabilir.

Rockwell Automation Yazılım Ürün Müdür Ryan Cahalane “Enterprise Historian çözümü veri sağlar ve bunları bilgiye dönüştürür” diyor. Birçok üretici akıllı bir otomasyon altıyapısından ve onun ürettiği verilerden en iyi nasıl yararlanacakları üzerinde çalışmaktadır. Bu akıllı üretim, Endüstri 4.0 ve diğer küresel, üretim modernizasyon girişimlerinde özetlenmektedir. BHP Billiton, demir cevheri veri toplanması, depolanması ve görselleştirmenin standart hale gelmesi için şirket çapında bir çaba gösterilmesini üretime yönelik önemli bir adım olarak görmektedir çünkü gerçeğin bir yansımasını oluşturacaktır” şeklinde açıklıyor Cahalane.

“Şirket, farklı varlıklar ve faaliyetleri karşılaştırmak için bu çözümü kullanabilecektir. Bu, faaliyet bilgisi ve bilgeliğine dönüştürülebilecek bir bilgi türüdür” diye sözlerine son veriyor.

OSIsoft’un Asya Pasifik başkan yardımcısı olan Brett Higgins ekliyor , “Rockwell Automation ve OSIsoft ortaklığı, en iyi endüstriyel ve kurumsal veri yönetimini kazandırır. Bizim çözümümüz şirketin fabrika ve işletme düzeyindeki mevcut yatırımlarını güçlendirecektir ve hareketli varlıklara dair yeni bilgiler sağlayacaktır. Demir cevher faaliyetlerinden gelen veri miktarı göz önüne alındığında verilerin kolaylıkla kullanılmasını sağlayacak tek yol bir Enterprise Historian çözümüdür.” kablolama sistemini kolaylaştırmak için hızlı çabuk bağlanma içerirler.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: