2. Avrasya Enerji Yaz Okulu 10 Temmuzda

eppen_afisBu yıl ikincisi yapılacak Avrasya Enerji Yaz Okulu, Ankara Üniversitesi Avrasya-Rusya-Doğu Avrupa Araştırma Merkezi ile Enerji Piyasaları ve Politikaları Enstitüsü (EPPEN) organizasyonunda ve Uluslararası Enerji Şartı (International Energy Charter) işbirliğinde düzenlenecek olan 1 haftalık (30 saat) sertifika programıdır. Enerji Yaz Okulu kapsamında enerji uzmanları, sektör profesyonelleri ve politika yapıcılarının, genel enerji konularını analiz etmek ve Türkiye-Akdeniz enerji dinamikleri ile ilgili pratik bilgi edinebilmek amacıyla bir araya getirilmeleri hedeflenmektedir. Programı tamamlayan katılımcılar Ankara Üniversitesi tarafından uluslararası geçerli bir sertifika ile ödüllendirileceklerdir.

İÇERİK

2. AVRASYA ENERJİ YAZ OKULU 10-15 Temmuz 2016 tarihleri arasında Çeşme-İzmir’de düzenlenecektir. Program, temel olarak Türk enerji piyasaları ve Akdeniz’deki enerji gelişiminin petrol-gaz başta olmak üzere stratejik görünümüne odaklanacaktır. Program, teorik derslerin yanı sıra, pratik bilgi edinme ile Türk ve uluslararası enerji çevreleri ile iletişim kurma açısından da son derece önemli fırsatlar sunmaktadır.

İlki 26-31 Temmuz 2015 tarihleri arasında Antalya’da yapılan Avrasya Enerji Yaz Okulu’na aralarında Avrupa, Rusya, Uzak Doğu ve Türkiye’nin dahil olduğu 6 farklı ülkeden toplam 20 katılımcı iştirak etmiştir.

Geçen seneki organizasyonla ilgili özet bilgilere EPPEN sayfamızdaki aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir:

http://eppen.org/haberdetay.php?haberID=53

Program hazırlanma aşamasındadır. Taslak programı indirmek için buraya tıklayınız

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Dünyanın her yerinden ve enerji alanında çok çeşitli meslek gruplarına mensup kişiler (devlet memurları, şirket çalışanları, uluslararası örgüt katılımcıları, gazeteciler, akademisyenler ve lisansüstü öğrenciler) programa başvurabilirler. Başvurular Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve sınırlı sayıda katılımcı programa kabul edilecektir. Kabul aşamasında, programa neden ilgi duyulduğunun ifade edilmesi, akademik liyakat ve enerji alanında profesyonel deneyim gibi unsurlar dikkate alınacaktır.

BAŞVURU SÜRESİ (Başvurular 01 Nisan-31 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılabilecektir)

Başvuru yapmak için, buraya tıklayarak başvuru formunu doldurunuz ve özgeçmişinizle birlikte (özgeçmişinizde yeni çekilmiş bir fotoğrafınız bulunmalıdır)

info@eppen.org  adresine gönderiniz.

Son başvuru tarihi: 31 Mayıs 2016

Kabul edilenlerin ilanı: 01 Haziran 2016

Kabul edilenler için kesin kayıt tarihi: 11 Haziran 2016

Not: Seçici Kurul, sadece başvuru tarihinin bitiminden önce gönderilmiş olan başvuruları değerlendirmeye alacaktır. Ancak Kurul, kabul edilenleri ilan tarihinden önce açıklama hakkına sahiptir.

EĞİTMENLER ve KONUŞMACILAR Türkiye’deki kamu/özel enerji kurumlarının yöneticileri ve Ankara Üniversitesi, Uluslararası Enerji Şartı, Moskova Ekonomi Yüksek Okulu, Oxford Enerji Çalışmaları Enstitüsü, Avrupa Komisyonu Ortak Enerji ve Ulaştırma Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Politikaları Enstitüsü gibi akademik kurumlar, uluslararası örgütler ve araştırma merkezlerinden dünya çapında tanınmış enerji uzmanlarından oluşmaktadır.

ETKİNLİKLER

Avrasya Enerji Yaz Okulu’nda katılımcılar derslerin yanı sıra, Çeşme’nin muhteşem güzellikleri arasında dinlenme imkanlarından da faydalanacaklardır. İzmir, turizm merkezi olmasının yanı sıra dünyaca ünlü Efes tapınağına da ev sahipliği yapmaktadır. Yaz Okulu kapsamında tarihi tur ve bölgedeki en önemli enerji alanlarından birine saha gezisi yapılacaktır. Program, Çeşme’deki 5 yıldızlı Boyalık Otel’de düzenlenecektir.

PROGRAM ÜCRETİ

Avrasya Enerji Yaz Okulu’na katılım bedeli 1800 Euro’dur. Katılım bedeline, dersler, ilgili transferler, eğitim materyalleri, etkinlikler, saha gezisi, öğle yemekleri, şehir turu ve ilk akşam düzenlenecek gala yemeği dahildir. Birden fazla katılımcı gönderen kurumlar ve üniversitelerden finansman ihtiyacı bulunan seçkin katılımcılar için indirim yapılabilecektir. Katılımcılar, ulaşım ve konaklama masraflarını kendileri karşılayacaklardır. Ayrıca, Avrasya Enerji Yaz Okulu ekibi, katılımcıların Çeşme’de konaklama yeri bulabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla yardımcı olacaktır.

Detaylar için www.eppen.org

– See more at: http://www.eppen.org/haberdetay.php?haberID=61#sthash.LiQ3I9RG.dpuf

İlginize Çekebilir

Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı 2017-2023 resmi gazetede yayınlandı

Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı 2017-2023 ile İlgili 29/12/2017 Tarihli ve 2017/50 Sayılı Yüksek Planlama …