Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

11. İLTEK Günleri

22/03/2016 @ 10:00 - 24/03/2016 @ 18:00

İLTEK Günleri 2006 yılında “Teknolojinin Gerisinde Kalmayın” sloganıyla “İletişim Teknolojileri Günleri” olarak yola çıkan ancak zaman içerisinde başta iletişim ve bilişim teknolojileri olmak üzere teknolojiyi bir bütün olarak mercek altına alan bir teknoloji etkinliği haline gelmiştir. Geçtiğimiz on yıl gerek katılımcı kitlesiyle gerekse artan destekçileri ile birlikte profesyonelleşen bir yapıya sahip olan İLTEK Günleri, öğrenci, firma ve akademisyen işbirliğine olanak sağlaması bakımından çok önemli bir yere sahiptir.

Etkinlik bünyesinde gerçekleştirilen kariyer ve teknik oturumlar,paneller ve stant alanları ile elektronik, telekomünikasyon ve bilişim sektörleri ile üniversitenin karşılıklı olarak birbirlerinden beklentilerinin tartışılacağı bir platform oluşturulmaktadır. Etkinliğimizde; sektörde söz sahibi firma, dernek ve alanında uluslararası düzeyde başarılı projelere imza akademisyenlerin katılımcı olarak destek vermelerinin yanında her yıl düzenlenen CEO Forum ile bu alanlarda zirveye gelmiş yöneticiler ile öğrencilerin akıllarındaki soruları birebir sorabileceği bir ortam oluşturulmaktadır. Üstlendiği bu misyonu 10 yıllık geçmişinde sektörün en önemli firmalarının destek vermesi ve katılım göstermesi ile büyük bir başarıyla yerine getirmiş olan İLTEK Günleri kısa zamanda kendi alanında kariyer planlaması yapan üniversite öğrencilerinin merakla beklediği organizasyonlar arasında yerini almıştır. Bu firmalardan bazıları şunlardır: Airties, Alcatel-Lucent, Avea, Cisco, Digitürk, Ericsson, Eutelsat, Figes A.Ş/Mathworks, Gate Elektronik, Huawei, IBM, Infotech, Intel, JoyGame, Karel, Kaspersky Lab, Microsoft, Motorola, Nokia Siemens Networks, Nortel Netaş, Nvidia ,Oracle , Prysmian Kablo ve Sistemleri, Siemens, Superonline, Tekniksat, Tubitak UEKAE, Turkcell, Turk Telekom, Turksat, Vodafone, Yandex. Büyük firmaların yanı sıra TÜTED, etid, TBD gibi sektörde hatrı sayılır derneklerin de destek ve katılımını kazanmıştır.

11.İLTEK Günleri‘nde zamanımızın trend konularından 4.5G teknolojisi,akıllı şehirler, nesnelerin interneti, siber güvenlik, biyometrik sistemler, uydu ve uzay teknolojileri, yerli ar-ge, fütürizm ve maker hareketi gibi konular ele alınacak. Kariyer ve teknik oturumlarla paralel olarak, konusunda uzmanlaşmış firma ve isimler, teknik eğitimler de verecek. Eğitimlerde, henüz sektöre girmemiş ama kendini teknik anlamda geliştirme isteğinde olan öğrenciler, alacakları eğitim ve sertifikalarla, mezun olduklarında sektöre donanımlı ve bilinçli bir şekilde hazırlık yapacak. Etkinliğimizin son gününde farklı bir konsept ile karşınızda olacağız. 24 Mart 2016 tarihinde oturumlarımıza paralel olarak İstanbul Makers Türkiye, Maker Çocuk, İstanbul MakerLab ve GelecekHane’nin de destekleri ile İLTEK Günleri Maker Fuarı’nı gerçekleştireceğiz. Projesi olan tüm makerlar 5 Mart’a kadar açık kalacak olan proje alım formumuzu buradan doldurarak projelerini bize ulaştırabilirler. Her türlü sorunuz için iltekgunleri@ytuieee.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

11.İLTEK Günleri 22-23-24 Mart 2016 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Eğer siz de “Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz!” diyenlerdenseniz 11.yılında İLTEK Günleri etkinliğimize davetlisiniz!

Detaylar

Başlangıç:
22/03/2016 @ 10:00
Bitiş:
24/03/2016 @ 18:00
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, ,
Website:
http://iltek.ytuieee.com/

Organizatör

YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü

Mekan

YTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu
Davutpaşa Mah. Davutpaşa Caddesi Esenler
İstanbul, 34220 Türkiye
+ Google Haritalar